Dalej walczą o obwodnicę

Artykuł “Kuriera Lubelskiego” z dnia 26 stycznia 2006 r.

Nasi parlamentarzyści nie składają broni w sprawie budowy obwodnicy Lublina. Chodzi o 150 mln zł potrzebnych na rozpoczęcie inwestycji. W tej sprawie lubelscy posłowie zgłoszą poprawkę w Senacie, który w przyszłym tygodniu zajmie się budżetem państwa na ten rok.

– Jestem już po rozmowie z senatorem Lesławem Podkańskim. Zgłosimy taką poprawkę. Poszukamy też innych źródeł sfinansowania tego przedsięwzięcia – mówił wczoraj Jan Łopata, poseł PSL. To właśnie lokalni ludowcy rozpoczęli bój, by w tym roku w publicznej kasie znalazły się pieniądze na obwodnicę Lublina. Środki były na wyciągnięcie ręki. Na drodze stanęły jednak trwające protesty mieszkańców dotyczące przebiegu lubelskiej obwodnicy. Wreszcie sytuacja polityczna, czyli porozumienie zawarte między władzami PiS i PSL. W konsekwencji we wtorek podczas debaty budżetowej lubelscy ludowcy musieli się wycofać z pomysłu zgłoszenia wniosku mniejszości, a dotyczącego funduszy na tę inwestycję.
– Chyba na naszych oczach rodzi się lobbing na rzecz Lubelszczyzny. Dowód? Działania i głosowanie lubelskich posłów w sprawie pieniędzy na budowę lotniska w Świdniku (chodzi o 14 mln zł, które we wtorek umieszczone zostały w tegorocznym budżecie państwa – przyp. red.). Nie mam wątpliwości, że w przypadku obwodnicy również będziemy mówić jednym głosem – kończy poseł Łopata. KA

Źródło:”Kurier Lubelski”, 26.01.2006 r.