Obwodnica ominęła Sejm

Artykuł “Kuriera Lubelskiego” z dnia 10 lutego 2006 r.

Wczoraj komisja finansów publicznych miała zająć się poprawkami do tegorocznego budżetu państwa, które w ubiegłym tygodniu przyjął Senat. Wśród nich jest także i ta dotycząca zarezerwowania w państwowej kasie 20 mln zł na rozpoczęcie budowy obwodnicy Lublina.

Katarzyna Lewandowska: Jaka jest decyzja komisji finansów?
Jan Łopata, lubelski poseł PSL: Na razie żadna. W poniedziałek dostałem SMS-a, w którym poinformowano mnie, że posiedzenie komisji zostało przełożone na najbliższy wtorek.
Czy to normalna procedura?
Jak dotychczas z tym się nie spotkałem. Tym bardziej że w środę 15 lutego rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Przedmiotem obrad ma być właśnie tegoroczny budżet. To nagłe przełożenie komisji, a także to, że wnioskował za tym Zbigniew Chlebowski, wiceprzewodniczący komisji z PO, jest zastanawiające.
To znaczy?
Że być może ponownie gra się budżetem, że trwają kolejne ustalenia, także z PO. Choć może to również nic nie znaczyć. Obecnie w polskiej polityce trudno być czegokolwiek pewnym.

ONI SĄ W KOMISJI

W komisji finansów publicznych zasiada trzech lubelskich posłów. Oprócz Jana Łopaty, Gabriela Masłowska z LPR i Janusz Palikot z PO.

Źródło:”Kurier Lubelski”, 10.02.2006 r.