W Powiecie Lubelskim wygrało PSL

banerpsl.gif

Wybory zawsze budzą dużo emocji. Nigdy do końca nie można przewidzieć wyników. O prawdziwości tzw. badań opinii publicznej lepiej milczeć. Te jak zwykle dawały PSL wynik pod kreską, czyli poniżej 5%. Doświadczeni wcześniej nie braliśmy tych prognoz poważnie, zwłaszcza, że z terenu od wyborców płynęły optymistyczne sygnały.

W skali kraju do Sejmików uzyskaliśmy wynik powyżej 13%. To wielki sukces! Zdecydowanie lepszy wynik uzyskaliśmy do Sejmiku Województwa Lubelskiego – 16 7935 głosów, co stanowi 22,6% wszystkich głosów. Po przeliczeniu na mandaty mamy ich 8 na 33 wszystkich (w poprzedniej kadencji mieliśmy ich 7).

Warto podkreślić, że do Sejmiku weszło aż dwóch kandydatów rekomendowanych i popieranych przez struktury PSL Powiatu Lubelskiego. Są to Koledzy: obecny Marszałek Województwa Edward Wojtas oraz Dyrektor Szkoły im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie Henryk Dudziak.

Jeszcze lepsze wyniki osiągnęliśmy do Rady Powiatu Lubelskiego. Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowanie tu wygrało. Uzyskaliśmy 37,96% głosów (cztery lata temu było to 35,07%), to 18 503 głosy (poprzednio było ich 16 803). W przeliczeniu na mandaty uzyskaliśmy ich 12 na 25 wszystkich (w poprzedniej kadencji mieliśmy 9 mandatów).

To wielki sukces, za który jako Prezes Zarządu Powiatowego PSL już dziś chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy do tego sukcesu się przyczynili. Przede wszystkim podziękowania należą się wyborcom, którzy obdarzyli nas po raz kolejny zaufaniem. Swoją postawą gwarantuję, że Radni spod znaku zielonej kończyki nie zawiodą.

Prezes ZP PSL w Lublinie
Poseł na Sejm RP
Jan Łopata