Tradycyjny Opłatek Ludowy 2013 w Lublinie.

oplatek2013.jpg

Tradycyjnie w styczniu odbyło się spotkanie noworoczne Polskiego Stronnictwa Ludowego regionu lubelskiego. Tegoroczny Ludowy Opłatek zgromadził w hali MOSIR kilka tysięcy osób - członków i sympatyków PSL. Dla uczestników uroczystości organizatorzy przewidzieli m. in. występy zespołów regionalnych. Niespodzianką była obecność znanego zespołu śpiewaczego „ Jarzębina” z Kocudzy. Jarzębiny oprócz prezentacji okolicznościowych regionalnych kolęd, zaśpiewały znaną wszystkim kibicom piłki nożnej, piosenkę z ubiegłorocznych mistrzostw Euro 2012.

Na zaproszenie Prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL Krzysztofa Hetmana odpowiedziało wielu znamienitych gości - przedstawicieli władz państwowych i samorządowych. Wśród nich był m. in. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Wicepremier, Minister Gospodarki - Janusz Piechociński, Jego Ekscelencja Arcybiskup Stanisław Budzik - Metropolita Lubelski. Swoją obecnością zaszczycił nas także były prezes Stronnictwa, Poseł na Sejm RP - Kol. Waldemar Pawlak oraz Prezydent Lublina - Krzysztof Żuk
Spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku, który jak przypomniał Krzysztof Hetman - obfitował wielością inwestycji w naszym regionie. To dzięki aktywnej współpracy samorządu województwa lubelskiego i miasta Lublina - nasz region sukcesywnie się rozwija. Dzieje się to dzięki zgodzie i politycznemu pojednaniu, do których PSL nieustannie nawołuje.

W podobnym tonie wypowiadał się prezes PSL Janusz Piechociński. Nasza oferta polega na budowaniu wzajemnej życzliwości i zaufania w przestrzeni publicznej - jakże potrzebnej w życiu politycznym. Wicepremier Janusz Piechociński wskazał na rolę Lubelszczyzny w procesie rozwoju Polski. To Lubelszczyzna jest oknem na Wschód nie tylko w naszym kraju, ale i w Unii Europejskiej. Tuż przed rozpoczęciem części oficjalnej uroczystości, podczas briefingu prasowego Wicepremier podkreślił, że w planach ministerstwa gospodarki jest powrót Lublina na motoryzacyjną mapę regionu środkowoeuropejskiego. Będzie to także możliwe dzięki aktywnej współpracy z lubelskimi uczelniami, które ciągle jeszcze są nie wykorzystanym potencjałem.

Opłatek w podniosłej atmosferze zakończył się wspólnym śpiewem tradycyjnej polskiej kolędy „ Wśród nocnej ciszy…” oraz dzieleniem się opłatkiem i składaniem noworocznych życzeń.